Podsumowanie wyjątkowego roku 2021 ;) Rękodzieło ma tę moc!

1. WOŚP

Z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowałem na licytację portret Zbigniewa Wodeckiego! Do tego tryptyk obrazów motywacyjnych, które wzięły udział w licytacji.

Moja córka korzystała ze sprzętu, który był dostępny w szpitalu tylko dlatego, że zapewniła go Orkiestra na czele z Jurkiem Owsiakiem. Orkiestrę będę wspierał zawsze w takiej czy innej formie!

2. Moja własna pracownia

Wynajęcie pracowni zmieniło moja pracę. Miejsce, które gościło już wielu moich przyjaciół, miejsce do nagrywania dla Was.

Moja dotychczasowa twórczość w domu rozrosła się do tego stopnia, że bardzo dużo czasu traciłem na przenoszenie narzędzi i materiałów z miejsca w miejsce. Magazyn opakowań za narożnikiem, nici w każdym wolnym miejscu, sztalugi w sypialni, płyty i drewno w garażu… sporo tego się zrobiło.

Przestrzeń w pracowni urządzałem w myślach patrząc na gołe ściany pomieszczenia. Zorganizowałem przestrzeń na regały, miejsce do malowania, miejsce do obróbki drewna oraz coś co jak się okazało zabierało mi do tej pory mnóstwo czasu – sfotografowanie pracy i obrazu w dobrych warunkach oświetleniowych… Nie uwierzycie jaki to był problem w warunkach domowych. Szukanie odpowiedniego naświetlenia, korzystanie z okienek pogodowych w czasie złej pogody, kiepskie tła. Długi czas nie dysponowałem nawet sztalugą, nie uważałem tego za konieczne.

Nie zliczę godzin, które zaoszczędziłem pracując w sposób zorganizowany, ergonomiczny w moim własnym kącie – pracowni z prawdziwego zdarzenia, moim marzeniu, które spełniło się w czerwcu 2021, czyli rok od rozpoczęcia mojej przygody nici na poważnie 😉

3. Przełomowy pierwszy wywiad

Rozmawiałem o mojej sztuce nici z Agnieszką, która jest założycielką Oplotki.pl 🚀 Na pewno większość z Was doskonale wie kim jest Agnieszka i jakiego kalibru zaszczyt mnie spotkał 🍀

Do rozmowy z Agnieszką przygotowywałem się już od listopada 2020, ponieważ wiedziałem, że muszę rozwinąć warsztat audio-video. Dlatego zacząłem nagrywać filmy na YT aby oswoić się z kamerą. Pierwsze filmy były krótko mówiąc, cienkie jak d*** węża. Dlatego postanowiłem zainwestować w podstawowy sprzęt, taki jak lampa, mikrofon, statyw i oczywiście sztalugi do obrazów.

Bez kitu, w tamtym momencie zawstydzała mnie nawet żona, która podglądała moje poczynania. Obecnie nie mam już takich problemów, ale już zawsze będę pamietał, że wszystko zaczęło się od przygotowania do TEJ rozmowy 😉

Serdecznie zapraszam do przesłuchania rozmowy, w której opowiadam o:
🔹mojej ukochanej technice,
🔹początkach,
🔹etyce pracy,
🔹a także planach na przyszłość.

4. Mój pierwszy taki trochę profesjonalny tutorial (choć teraz wiele bym poprawił 😀 )

Filmik na YT obejrzało ponad 7000 osób i z wiadomości prywatnych wiem, że jest bardzo pomocny. Podsumowując działalność na YT to myślę, że jak na tak niszowy temat jest spoko, 500h wyświetleń i 24 000 w sumie wyświetleń, biorąc pod uwagę wszystkie filmy na kanale Błażej – Co Ty Pleciesz?  Sławek Głowacki – dziękuję za pomoc w rozwoju warsztatu video

5. Artykuł o mojej sztuce nici w serwisie JoeMonster.org

Szok! 37 000 odsłon i masa komentarzy, dokładnie takich jakich spodziewałem się na JM 😉 Kocham tą stronę, czytam pół życia, duma mnie rozpiera na myśl, że mogłem dołożyć tam swoją cegiełkę! Cieszę się, ze artykuł spotkał się z ciepłym przyjęciem, obraz który tam pokazałem tworzyłem miesiąc, a koncepcja na jego powstanie była obracana w głowie pół roku – tyle czasu miałem na realizację.

Jak wyszedł obraz medalionu wiedźmińskiego cechu wilka? Zobacz na własne oczy w artykule na joemonster.org

Pamiętaj… „powaga zabija powoli”

6. Moja stronka po liftingu

Start strony www.stringartpolska.pl po liftingu wraz ze sklepem online. To co było marzeniem w 2020, stało się rzeczywistością w 2021.

Czy było łatwo? Nie. Ale dzięki wsparciu Erwina i Angie z Mocno.biz całość wygląda świetnie. Bardzo polubiłem koncepcję jaką przygotowali i z cierpliwością wypatrywałem końca prac 😉

Efekty możecie zobaczyć przeglądając moją stronę.

W tym samym czasie uruchomiłem też sklep online z artykułami do tworzenia obrazów oraz możliwością zamówienia obrazu według Twoich wytycznych 😉 53 obsłużone zamówienia w pierwszych miesiącach to dla mnie dobry wynik, ale też ogromne doświadczenie.

7. Największy obraz w Polsce

W ciągu pół roku powstał największy obraz string art w Polsce
Ma rozmiar 110×150 cm 🚀
Wbiłem tu 3077 gwoździ 🔨
Zużyłem kilka kilometrów nici

Przygotowanie tej wielkiej płyty zajęło kilka dobrych dni 😉 Wbijanie gwoździ zajęło mi kilkanaście godzin. Plecenie … Nie zliczę

Pięknie usłojona płyta to produkt z Kronosfera.pl
Nici to klasa sama w sobie, czyli Ariadna z Łodzi – najlepsze nici w Polsce

Chyba nie będę chciał bić tego rekordu, chyba że jakimś niciowym muralem na elewacji 

Ten obraz wiele mnie nauczył. Dokumentowałem cały proces powstawania w moich mediach społecznościowych. Na YT możecie zobaczyć r犀利士 ównież reportaż dla ostrowskiej telewizji PROART

8. Certyfikat europejskiego projektu

Dzięki ciężkiej pracy otrzymałem jako 4 osoba w Polsce certyfikat Handmade You(th) od Handmade Semper Art. Dziękuję za ten zaszczyt.

A czym jest ten projekt? Przyznam, że to bardzo wartościowa inicjatywa. Zgodnie z

Z tej okazji udzieliłem bardzo intymnego wywiadu, który możecie przeczytać na stronie projektu Handmade You(th) Ambassadors

9. Udział w Dzień Dobry TVN 17.05.2021

W programie opowiedziałem o mojej przygodzie ze sztuką nici. Ach co to był za rok 🚀 pracowity to na pewno.
A w programie same 💣
Podarowałem prowadzącym Anna Kalczyńska  i Andrzej Sołtysik ich portrety wykonane za pomocą cieniutkiej nici 😎

Prawdziwym wyzwaniem było stworzenie na żywo loga programu. Udało się ale przyznam, że to było tak na żyletki. Miałem w pewnym momencie mega stresa, bo zostały mi 2 literki, a realizator ponaglał. Rzutem na taśmę zdążyłem na ostatnie wejście.

Poznałem również zespół Lombard i Agatę Passent 🔥 zapamiętam ten dzień do bkonca życia.
W tym linku możecie zobaczyć fragment na stronie TVN.

10. Dotarłem do 3 etapu Mam Talent

Na początku mojej przygody w życiu nie pomyślałbym, żeby pokazać moja pasję w tego typu programie 🙆 Pamiętam jak oglądałem 2 edycję, razem z przyjaciółmi na urodzinach, byłem oczarowany występem Kamila Bednarka.

13 edycja okazała się dla mnie szczęśliwa 🔥 rękodzieło to wspaniała sprawa, koi nerwy, ostatnio nawet słyszałem porównanie do medytacji.

W programie nie było mowy o medytacji, po 12 godzinach oczekiwania o 21:30 nastąpił moment próby. O dziwo (żona mi świadkiem) przed występem i w jego trakcie nie paraliżował mnie stres. Byłem tylko ciekaw czy uda mi się wykonać mój obraz zgodnie z założeniami. W końcu do przygotowania użyłem ponad 8 km nici, łatwo było się zaplątać. Polegało to na tym, że obraz przygotowany w opracowanej przeze mnie technice, miał powstać na scenie w kilkadziesiąt sekund.

Żarty o niciach i nawijaniu rozpoczęły się jeszcze na backstage, a ich autorami byli prowadzący – Marcin Prokop i Michał Kępa. To pomogło mi nabrać pewności. Z jury przed moim nawijaniem rozmawialiśmy jakieś 5 minut, szkoda że w materiale tego nie pokazano. Nadszedł czas próby. W akompaniamencie utworu Jamesa Blunta – Heart to heart, zaprezentowałem mój obraz. Reakcja była zachwycająca, klaskało jury oraz widownia. Uff para zeszła z tłoków, bo obraz wyszedł tak jak planowałem.

Po kolejnych kilku minutach rozmowy o mojej pasji nadeszła pora na werdykt….

3 x TAK! Wręcz skakałem ze szczęścia, co widać na emitowanym w programie fragmencie. I te komentarz Agnieszki Chylińskiej:

„Jestem zachwycona, to jest coś pięknego, fantastyczny model, cudowna postać, ależ profil – Jezus Maria”

Przygoda na całe życie, duma i porażka dopiero w 3/5 etapie. Co przyznajmy sobie szczerze, jak na brak smutnej historii jest dla mnie fenomenalnym osiągnięciem 😉

Artykuł z Radia Eska znajdziecie w tym linku

A tutaj zdjęcie pamiątkowe na stronie Mam Talent.

11. Spotkania w Kołobrzegu

Przy molo w Kołobrzegu, w tym roku przez 2h wychodziłem do końca ze strefy komfortu 🙀

Prosto z castingu do ⭐Mam Talent jechałem do Kołobrzegu na wakacje. Miałem ze sobą obrazy. Pojawiła się myśl, żeby sprawdzić reakcje ludzi na ten rodzaj sztuki. Nie zastanawiałem się zbyt długo, żona dodała mi wiatru w żagle mówiąc, że warto spróbować. Zawsze to nowe doświadczenie.

Poznałem wielu wspaniałych ludzi, z którymi rozmawiałem o tym czym się zajmuję po godzinach, o rękodziele, o twórczości, o cierpliwości i motywacji.
Były pytania o rodzinę, jak reaguje na to najbliższe otoczenie, cieszę się, że na pytanie ludzi gdzie można nauczyć się string artu, mogłem powiedzieć, że uczę tego na mojej stronie 💙www.stringartpolska.pl 💙

Czułem się super, bo lubię ludzi i lubię z nimi rozmawiać. Był nawet Pan, który powiedział, że widział takie obrazy niedawno w Dzień dobry TVN 😁 szok, bo to mnie tam widział. Po zdjęciu czapki i okazaniu mojej charakterystycznej fryzury, od razu poznał 😜

Warto czasem zrobić coś szalonego 😆 a video zobaczysz tutaj.

12. Wycieczka do fabryki nici Ariadna w Łodzi

Odwiedziłem dziś najprawdziwszą fabrykę nici i do tego najlepszą i najstarsza w Polsce, czyli Fabrykę Nici Ariadna w Łodzi.

Dziękuję Ariadnie za możliwość zwiedzenia oraz poznania specyfiki produkcji nici ❤️

Jestem wielkim fanem programów typu „Jak to jest zrobione”, więc byłem dziś w swoim świecie 😁

W zasadzie to spełniłem dziś 2 marzenia 💫
1️⃣ Zwiedziłem genialną fabrykę z mnóstwem maszyn i procesów. Niektóre potrafią wręcz oszołomić 😲
2️⃣ Przeprowadziłem swój pierwszy wywiad w życiu. Moim rozmówcą była Pani Sylwia, czyli szefowa marketingu. To dla mnie ogromne przeżycie, ciekawe czy spodoba Wam się wywiad jest o fabryce, historii no i bankowo o nitkach 👍 Ciekawostki o fabryce możecie zobaczyć w tym filmie na YT

Ten wspaniały dzień spędziłem z moją rodziną, która towarzyszyła mi w czasie wizyty 😉

Serdecznie dziękuję Pani Paulinie, Pani Sylwii oraz Panu Marcinowi. Wspaniały dzień dla String Mana

Ariadna to przede wszystkim wspaniali ludzie, tacy jak Pani Sylwia, Pan Marcin oraz Pani Paulina.

13. Nowe, lepsze filmy dla adeptów sztuki nici

Z pomocą Sławka Głowackiego przystąpiłem do twórczego dzieła opracowania nowych treści dla osób, które chcą rozpocząć swoją nitkową przygodę.

Świeże spojrzenie utalentowanego fotografa pomogło przyśpieszyć rozwój w kręceniu. Rok wcześniej ledwo dukałem do kamery, rozwijając się omijałem wiele istotnych kwestii, o których przypominał mi Sławek.

Nie będę tutaj gołosłowny, ponieważ filmy jakie razem stworzyliśmy to zdecydowane top 10 w popularności na moim kanale.

Sławku, dziękuję za bezinteresowną pomoc, której w tych czasach w ogóle się nie spodziewałem!

Ariadna to przede wszystkim wspaniali ludzie, tacy jak Pani Sylwia, Pan Marcin oraz Pani Paulina.

14. Wyjątkowe wydarzenie tam, gdzie wszystko się zaczęło

Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie do udziału w Festynie organizowanym w moich rodzinnych Szczurawicach. Z okazji Święta Pomidora, mogłem spotkać się z ludźmi, z którymi chwilę się nie widziałem, a z którymi spędziłem kawał życia.

Zawsze z sentymentem wracam do okresu dzieciństwa, miło było obserwować obrazy, które samodzielnie wykonali mieszkańcy Szczurawic.

15. Jubileusz Art Focus

W październiku odwiedziłem targi organizowane przez Natalię i Kamila Różańskich, czyli ekipę Art Focus. Mega zdolni fotografowie, którzy swoimi rozmaitymi zainteresowaniami oraz szerokim światopoglądem potrafią zainteresować każdego.

Był to dla mnie debiut na tego typu wydarzeniu, na dodatek otwierałem imprezę podczas pierwszego panelu z prowadzącym. Mam bardzo pozytywne wspomnienia. Na dodatek poznałem wiele interesujących osób, których poczynania na mediach społecznościowych śledzę do dziś.

Pełna relacja dostępna jest w tym linku.

16. Kiermasz Świąteczny w Starej Przepompowni

Mój pierwszy kiermasz jako rękodzielnika 😉 Uważam go za duży sukces, spotkałem wspaniałe osoby, które stały się moimi mecenasami. Warto było poświęcić pół listopada na przygotowanie. Z eventu wychodziłem praktycznie bez głosu, ale szczęśliwy. Ostrowski klub stanął na wysokości zadania i w swoich klimatycznych wnętrzach ugościł twórców z regionu, którzy tworzą takie cuda, że oko bieleje 😀

Poniżej opis Klubu Stara Przepompownia zapowiadający kiermasz (tak mi zaimponowali, że aż umieszczę):

„Chcielibyśmy przedstawiać Wam osoby, które już 5 grudnia podczas Kiermaszu sztuki rzeczy unikatowych będą wystawcami.😉 Będzie to wyjątkowa okazja by poznać i dokonać zakupu rękodzieła od okolicznych twórców 😊 Pierwszą osobą, którą zaprezentujemy jest Błażej Danielewicz – Błażej – co Ty pleciesz?😍

Błażej odkopał i rozwija wspaniałą technikę malowania nicią czyli string art 😲 Jego pasja przerodziła się w sposób na życie i już w tej chwili cieszy się uznaniem w całej Polsce. Ma za sobą wywiady dla telewizji i udział w programie talent show! Na kiermaszu będziecie mogli wybrać coś dla siebie z gotowych obrazów lub zlecić Błażejowi indywidualny projekt do zrealizowania😉

Dodaj komentarz

Dodano do koszyka.
0 produktów - 0,00